Result Filters

No. of Transits:


Classes:

Select: All None


Departure Time: to


Arrival Time: to


Departure Stations:

Select: All None


Transit Stations:

Select: All None


Arrival Stations:

Select: All None

Showing 50 Multileg Train routes from BETUL to ITARSI

Sort on:  

BETUL

ITARSI JN

183

280

97

3

170

0

SL,3A,2A

NIZAMUDDIN EXP - 12643

BETUL (BZU) - 03:03

ITARSI JN (ET) - 04:40

170

1hour 37minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

183

280

97

3

170

0

SL,3A,2A

NIZAMUDDIN EXP - 12645

BETUL (BZU) - 03:03

ITARSI JN (ET) - 04:40

170

1hour 37minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

183

280

97

3

170

0

SL,3A,2A

SWARNAJAYANTI E - 12803

BETUL (BZU) - 03:03

ITARSI JN (ET) - 04:40

170

1hour 37minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

855

955

100

1

140

0

SL,3A,2A,1A

SC JP EXP - 19714

BETUL (BZU) - 14:15

ITARSI JN (ET) - 15:55

140

1hour 40minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

955

1065

110

1

170

0

SL,3A,2A

GONDWANA EXPRES - 12409

BETUL (BZU) - 15:55

ITARSI JN (ET) - 17:45

170

1hour 50minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

955

1065

110

1

170

0

SL,3A,2A

GONDWANA EXPRES - 12405

BETUL (BZU) - 15:55

ITARSI JN (ET) - 17:45

170

1hour 50minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

845

955

110

1

170

0

SL,3A,2A,1A

JAIPUR EXP - 12967

BETUL (BZU) - 14:05

ITARSI JN (ET) - 15:55

170

1hour 50minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

845

955

110

1

140

0

SL,3A,2A,1A

PURI JU EXPRESS - 18473

BETUL (BZU) - 14:05

ITARSI JN (ET) - 15:55

140

1hour 50minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

845

955

110

1

170

0

SL,3A,2A,1A

CBE JAIPUR EXP - 12969

BETUL (BZU) - 14:05

ITARSI JN (ET) - 15:55

170

1hour 50minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

635

745

110

1

170

0

SL,3A,2A

NGP REWA SUP EX - 22135

BETUL (BZU) - 10:35

ITARSI JN (ET) - 12:25

170

1hour 50minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

635

745

110

1

140

0

SL,3A,2A

NGP REWA EXP - 11207

BETUL (BZU) - 10:35

ITARSI JN (ET) - 12:25

140

1hour 50minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

845

955

110

1

170

0

SL,3A,2A,1A

JAIPUR EXPRESS - 12975

BETUL (BZU) - 14:05

ITARSI JN (ET) - 15:55

170

1hour 50minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

273

385

112

2

170

0

SL,3A,2A

TIRUKKURAL EXP - 12641

BETUL (BZU) - 04:33

ITARSI JN (ET) - 06:25

170

1hour 52minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

782

895

113

2

140

0

SL,3A,2A

PATALKOT EXP - 14623

BETUL (BZU) - 13:02

ITARSI JN (ET) - 14:55

140

1hour 53minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

895

1010

115

2

140

0

SL,3A,2A

NGP JAIPUR EXP - 11203

BETUL (BZU) - 14:55

ITARSI JN (ET) - 16:50

140

1hour 55minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

917

1035

118

2

170

0

SL,3A,2A,1A

GRAND TRUNK EXP - 12615

BETUL (BZU) - 15:17

ITARSI JN (ET) - 17:15

170

1hour 58minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

224

350

126

3

140

0

SL,3A,2A

YPR GKP EXP - 15024

BETUL (BZU) - 03:44

ITARSI JN (ET) - 05:50

140

2hour 6minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

1412

100

128

3

170

0

SL,3A,2A

KONGU EXPRESS - 12647

BETUL (BZU) - 23:32

ITARSI JN (ET) - 01:40(day 2)

170

2hour 8minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

1412

100

128

3

170

0

SL,3A,2A

YPR LKO EXP - 22683

BETUL (BZU) - 23:32

ITARSI JN (ET) - 01:40(day 2)

170

2hour 8minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

1131

1260

129

2

140

0

SL,3A,2A

YPR INDB EXP - 19302

BETUL (BZU) - 18:51

ITARSI JN (ET) - 21:00

140

2hour 9minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

635

765

130

2

80

0

2S,CC

NGP BSL SUP EXP - 22112

BETUL (BZU) - 10:35

ITARSI JN (ET) - 12:45

80

2hour 10minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

1335

25

130

3

170

0

SL,3A,2A

SC DNR EXPRESS - 12791

BETUL (BZU) - 22:15

ITARSI JN (ET) - 00:25(day 2)

170

2hour 10minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

1311

5

134

3

170

0

SL,3A,2A

NGP INDORE EXP - 12924

BETUL (BZU) - 21:51

ITARSI JN (ET) - 00:05(day 2)

170

2hour 14minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

749

885

136

2

170

0

SL,3A,2A

NIZAMUDDIN EXP - 12721

BETUL (BZU) - 12:29

ITARSI JN (ET) - 14:45

170

2hour 16minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

749

885

136

2

170

0

SL,3A,2A

LINK DAKSIN EXP - 12861

BETUL (BZU) - 12:29

ITARSI JN (ET) - 14:45

170

2hour 16minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

17

155

138

4

170

0

SL,3A,2A,1A

AMI JBP SUP EXP - 12159

BETUL (BZU) - 00:17

ITARSI JN (ET) - 02:35

170

2hour 18minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

872

1015

143

2

170

0

SL,3A,2A

GANGAKAVERI EXP - 12669

BETUL (BZU) - 14:32

ITARSI JN (ET) - 16:55

170

2hour 23minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

1190

1335

145

2

170

0

SL,3A,2A

AHILYANAGARI EX - 22646

BETUL (BZU) - 19:50

ITARSI JN (ET) - 22:15

170

2hour 25minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

1190

1335

145

2

170

0

SL,3A,2A

GORAKHPUR EXP - 12592

BETUL (BZU) - 19:50

ITARSI JN (ET) - 22:15

170

2hour 25minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

1190

1335

145

2

170

0

SL,3A,2A

GORAKHPUR EXP - 12590

BETUL (BZU) - 19:50

ITARSI JN (ET) - 22:15

170

2hour 25minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

335

485

150

3

140

0

SL,3A

ANDAMAN EXPRESS - 16031

BETUL (BZU) - 05:35

ITARSI JN (ET) - 08:05

140

2hour 30minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

335

485

150

3

140

0

SL,3A

LUCKNOW EXP - 16093

BETUL (BZU) - 05:35

ITARSI JN (ET) - 08:05

140

2hour 30minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

107

260

153

4

140

0

SL,3A,2A,1A

CHATTISGARH EXP - 18237

BETUL (BZU) - 01:47

ITARSI JN (ET) - 04:20

140

2hour 33minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

70

225

155

4

170

0

SL,3A,2A

SAMTA EXPRESS - 12807

BETUL (BZU) - 01:10

ITARSI JN (ET) - 03:45

170

2hour 35minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

1175

1335

160

3

170

0

SL,3A,2A

RAPTISAGAR EXP - 12512

BETUL (BZU) - 19:35

ITARSI JN (ET) - 22:15

170

2hour 40minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

1175

1335

160

3

170

0

SL,3A,2A

RAPTISAGAR EXP - 12522

BETUL (BZU) - 19:35

ITARSI JN (ET) - 22:15

170

2hour 40minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

701

875

174

3

170

0

SL,3A,2A

SANGHAMITRA EXP - 12295

BETUL (BZU) - 11:41

ITARSI JN (ET) - 14:35

170

2hour 54minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

640

820

180

3

140

0

SL,3A

DIKSHABHOOMI EX - 11045

BETUL (BZU) - 10:40

ITARSI JN (ET) - 13:40

140

3hour

Operates:

BETUL

ITARSI JN

640

820

180

3

140

0

SL,3A,2A

ERS PATNA EXP - 16359

BETUL (BZU) - 10:40

ITARSI JN (ET) - 13:40

140

3hour

Operates:

BETUL

ITARSI JN

811

1005

194

3

170

0

SL,3A,2A

BAGMATI EXPRESS - 12578

BETUL (BZU) - 13:31

ITARSI JN (ET) - 16:45

170

3hour 14minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

811

1005

194

3

170

0

SL,3A,2A

PATLIPUTRAEXP - 22352

BETUL (BZU) - 13:31

ITARSI JN (ET) - 16:45

170

3hour 14minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

70

335

265

4

140

0

SL,3A,FC

PANCHVALLEY PA - 59386

BETUL (BZU) - 01:10

ITARSI JN (ET) - 05:35

140

4hour 25minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

737

1065

328

3

25

0

UR

NGP-ET PASS - 51829

BETUL (BZU) - 12:17

ITARSI JN (ET) - 17:45

25

5hour 28minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

1311

425

HABIBGANJ

554

4

245

1

SL,3A,2A,2S,CC

TRISHATABDI EXP - 12914

BETUL (BZU) - 21:51

HABIBGANJ (HBJ) - 01:23(day 2)

170

INTERCITY EXPRE - 22187

HABIBGANJ (HBJ) - 05:30(day 2)

ITARSI JN (ET) - 07:05(day 2)

75

9hour 14minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

1311

460

HABIBGANJ

589

4

340

1

SL,3A,2A,SL,3A,2A,1A

TRISHATABDI EXP - 12914

BETUL (BZU) - 21:51

HABIBGANJ (HBJ) - 01:23(day 2)

170

PUSHPAK EXP - 12533

HABIBGANJ (HBJ) - 06:17(day 2)

ITARSI JN (ET) - 07:40(day 2)

170

9hour 49minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

1311

470

HABIBGANJ

599

4

310

1

SL,3A,2A,SL,3A,2A

TRISHATABDI EXP - 12914

BETUL (BZU) - 21:51

HABIBGANJ (HBJ) - 01:23(day 2)

170

TULSI EXPRESS - 11070

HABIBGANJ (HBJ) - 05:07(day 2)

ITARSI JN (ET) - 07:50(day 2)

140

9hour 59minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

1311

500

BHOPAL JN

629

6

340

1

SL,3A,2A,SL,3A,2A,1A

TRISHATABDI EXP - 12914

BETUL (BZU) - 21:51

HABIBGANJ (HBJ) - 01:23(day 2)

170

KARNATAKA EXP - 12628

BHOPAL JN (BPL) - 07:00(day 2)

ITARSI JN (ET) - 08:20(day 2)

170

10hour 29minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

1311

565

HABIBGANJ

694

4

310

1

SL,3A,2A,SL,3A,2A

TRISHATABDI EXP - 12914

BETUL (BZU) - 21:51

HABIBGANJ (HBJ) - 01:23(day 2)

170

KAMAYANI EXPRES - 11072

HABIBGANJ (HBJ) - 07:52(day 2)

ITARSI JN (ET) - 09:25(day 2)

140

11hour 34minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

1311

580

BHOPAL JN

709

6

340

1

SL,3A,2A,SL,3A,2A,1A

TRISHATABDI EXP - 12914

BETUL (BZU) - 21:51

HABIBGANJ (HBJ) - 01:23(day 2)

170

TAMIL NADU EXP - 12622

BHOPAL JN (BPL) - 08:00(day 2)

ITARSI JN (ET) - 09:40(day 2)

170

11hour 49minute

Operates:

BETUL

ITARSI JN

306

1110

NAGPUR

804

5

400

1

SL,3A,2A,SL,3A,2A

TRISHATABDI EXP - 12913

BETUL (BZU) - 05:06

NAGPUR (NGP) - 08:25

170

YPR JBP EXP - 12193

NAGPUR (NGP) - 13:55

ITARSI JN (ET) - 18:30

230

13hour 24minute

Operates: