Result Filters

No. of Transits:


Classes:

Select: All None


Departure Time: to


Arrival Time: to


Departure Stations:

Select: All None


Transit Stations:

Select: All None


Arrival Stations:

Select: All None

Showing 50 Multileg Train routes from VADODARA to KOTA

Sort on:  

VADODARA JN

KOTA JN

1288

200

352

1

1235

0

3A,2A,1A

MUMBAI RAJDHANI - 12951

VADODARA JN (BRC) - 21:28

KOTA JN (KOTA) - 03:20(day 2)

1235

5hour 52minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

1306

220

354

1

525

0

CC,3A

NZM GARIB RATH - 12909

VADODARA JN (BRC) - 21:46

KOTA JN (KOTA) - 03:40(day 2)

525

5hour 54minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

1306

220

354

1

525

0

CC,3A,2A

BDTS NZM YUVA E - 12247

VADODARA JN (BRC) - 21:46

KOTA JN (KOTA) - 03:40(day 2)

525

5hour 54minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

1124

60

376

1

1235

0

3A,2A,1A

NZM DURONTO EXP - 12263

VADODARA JN (BRC) - 18:44

KOTA JN (KOTA) - 01:00(day 2)

1235

6hour 16minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

26

405

379

1

1235

0

3A,2A,1A

RAJDHANI EXP - 12431

VADODARA JN (BRC) - 00:26

KOTA JN (KOTA) - 06:45

1235

6hour 19minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

245

625

380

1

1235

0

3A,2A,1A

NDLS DURONTO EXP - 22209

VADODARA JN (BRC) - 04:05

KOTA JN (KOTA) - 10:25

1235

6hour 20minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

24

405

381

1

1235

0

3A,2A,1A

NZM RAJDHANI - 22413

VADODARA JN (BRC) - 00:24

KOTA JN (KOTA) - 06:45

1235

6hour 21minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

1351

310

399

0

1235

0

3A,2A,1A

AUG KR RAJ EXP - 12953

VADODARA JN (BRC) - 22:31

KOTA JN (KOTA) - 05:10(day 2)

1235

6hour 39minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

24

440

416

1

335

0

SL,3A,2A

NIZAMUDDIN EXP - 22633

VADODARA JN (BRC) - 00:24

KOTA JN (KOTA) - 07:20

335

6hour 56minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

1392

380

428

0

335

0

SL,3A,2A

BDTS SMPRK K EX - 12907

VADODARA JN (BRC) - 23:12

KOTA JN (KOTA) - 06:20(day 2)

335

7hour 8minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

1175

175

440

1

335

0

SL,3A,2A

GUJARAT SMPRK K - 12917

VADODARA JN (BRC) - 19:35

KOTA JN (KOTA) - 02:55(day 2)

335

7hour 20minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

1439

440

441

0

305

0

SL,3A,2A

KAMAKHYA EXPRESS - 15667

VADODARA JN (BRC) - 23:59

KOTA JN (KOTA) - 07:20(day 2)

305

7hour 21minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

1439

440

441

0

335

0

SL,3A,2A

AZIMABAD EXPRESS - 12947

VADODARA JN (BRC) - 23:59

KOTA JN (KOTA) - 07:20(day 2)

335

7hour 21minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

1439

440

441

0

305

0

SL,3A,2A

GUWAHATI EXPRES - 15635

VADODARA JN (BRC) - 23:59

KOTA JN (KOTA) - 07:20(day 2)

305

7hour 21minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

326

770

444

1

-1

0

SL,3A,2A,1A

ERS NZM DURONTO - 12283

VADODARA JN (BRC) - 05:26

KOTA JN (KOTA) - 12:50

 

7hour 24minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

653

1110

457

0

305

0

SL,3A,2A

BDTS KANPUR EXP - 22444

VADODARA JN (BRC) - 10:53

KOTA JN (KOTA) - 18:30

305

7hour 37minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

653

1110

457

0

175

0

UR

BDTS GKP ANTODAYA EXP - 22921

VADODARA JN (BRC) - 10:53

KOTA JN (KOTA) - 18:30

175

7hour 37minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

141

600

459

1

335

0

SL,3A,2A,1A

GOA SMPRK K EXP - 12449

VADODARA JN (BRC) - 02:21

KOTA JN (KOTA) - 10:00

335

7hour 39minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

133

595

462

1

335

0

SL,3A,2A,1A

MARU SAGAR EXP - 12977

VADODARA JN (BRC) - 02:13

KOTA JN (KOTA) - 09:55

335

7hour 42minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

1137

160

463

1

335

0

SL,3A,2A

BL HARIDWAR EXP - 12911

VADODARA JN (BRC) - 18:57

KOTA JN (KOTA) - 02:40(day 2)

335

7hour 43minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

1360

390

470

1

335

0

SL,3A,2A

BDTS JP SF EXP - 22933

VADODARA JN (BRC) - 22:40

KOTA JN (KOTA) - 06:30(day 2)

335

7hour 50minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

1360

390

470

1

335

0

SL,3A,2A,1A

JAIPUR SUP FAST - 12979

VADODARA JN (BRC) - 22:40

KOTA JN (KOTA) - 06:30(day 2)

335

7hour 50minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

823

1295

472

1

335

0

SL,3A,2A

SWARAJ EXPRESS - 12471

VADODARA JN (BRC) - 13:43

KOTA JN (KOTA) - 21:35

335

7hour 52minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

105

580

475

2

335

0

SL,3A,2A

GARBHA EXPRESS - 12937

VADODARA JN (BRC) - 01:45

KOTA JN (KOTA) - 09:40

335

7hour 55minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

105

580

475

2

335

0

SL,3A,2A

OKHA BSB EXPRESS - 22969

VADODARA JN (BRC) - 01:45

KOTA JN (KOTA) - 09:40

335

7hour 55minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

105

580

475

2

335

0

SL,3A,2A

BVC ASANSOL EXP - 12941

VADODARA JN (BRC) - 01:45

KOTA JN (KOTA) - 09:40

335

7hour 55minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

1124

160

476

2

305

0

SL,3A,2A

BDTS LJN EXPRESS - 19021

VADODARA JN (BRC) - 18:44

KOTA JN (KOTA) - 02:40(day 2)

305

7hour 56minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

853

1330

477

1

870

0

3A,2A,1A

NZM AC SUPERFAS - 12493

VADODARA JN (BRC) - 14:13

KOTA JN (KOTA) - 22:10

870

7hour 57minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

1093

130

477

2

335

0

SL,3A,2A,1A

PASCHIM EXPRESS - 12925

VADODARA JN (BRC) - 18:13

KOTA JN (KOTA) - 02:10(day 2)

335

7hour 57minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

616

1095

479

1

335

0

SL,3A,2A,1A

NIZAMUDDIN EXP - 22653

VADODARA JN (BRC) - 10:16

KOTA JN (KOTA) - 18:15

335

7hour 59minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

616

1095

479

1

335

0

SL,3A,2A,1A

TVC NZM EXPRESS - 22655

VADODARA JN (BRC) - 10:16

KOTA JN (KOTA) - 18:15

335

7hour 59minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

176

655

479

2

335

0

SL,3A,2A,1A

GOLDENTEMPLE ML - 12903

VADODARA JN (BRC) - 02:56

KOTA JN (KOTA) - 10:55

335

7hour 59minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

815

1295

480

1

335

0

SL,3A,2A

SARVODAYA EXP - 12473

VADODARA JN (BRC) - 13:35

KOTA JN (KOTA) - 21:35

335

8hour

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

815

1295

480

1

335

0

SL,3A,2A

JAM SVDK EXP - 12477

VADODARA JN (BRC) - 13:35

KOTA JN (KOTA) - 21:35

335

8hour

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

815

1300

485

1

335

0

SL,3A,2A

HAPA SVDK EXP - 12475

VADODARA JN (BRC) - 13:35

KOTA JN (KOTA) - 21:40

335

8hour 5minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

39

525

486

2

335

0

SL,3A,2A,1A

MMCT JP SF EXP - 12955

VADODARA JN (BRC) - 00:39

KOTA JN (KOTA) - 08:45

335

8hour 6minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

323

810

487

2

305

0

SL,3A,2A

BDTS GCT EXP - 19041

VADODARA JN (BRC) - 05:23

KOTA JN (KOTA) - 13:30

305

8hour 7minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

60

560

500

2

335

0

SL,3A,2A,1A

PUNE JAIPUR EXP - 12939

VADODARA JN (BRC) - 01:00

KOTA JN (KOTA) - 09:20

335

8hour 20minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

1060

130

510

2

175

0

UR

UMB - KLK LINK EXP - 22925

VADODARA JN (BRC) - 17:40

KOTA JN (KOTA) - 02:10(day 2)

175

8hour 30minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

1076

160

524

2

335

0

SL,3A,2A

HARIDWAR EXP - 22917

VADODARA JN (BRC) - 17:56

KOTA JN (KOTA) - 02:40(day 2)

335

8hour 44minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

335

870

535

2

305

0

SL,3A,2A

AVADH EXPRESS - 19037

VADODARA JN (BRC) - 05:35

KOTA JN (KOTA) - 14:30

305

8hour 55minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

335

870

535

2

305

0

SL,3A,2A

AVADH EXPRESS - 19039

VADODARA JN (BRC) - 05:35

KOTA JN (KOTA) - 14:30

305

8hour 55minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

1076

175

539

2

335

0

SL,3A,2A

DEHRADUN EXP - 22659

VADODARA JN (BRC) - 17:56

KOTA JN (KOTA) - 02:55(day 2)

335

8hour 59minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

1076

175

539

2

335

0

SL,3A,2A

AMRITSAR EXP - 12483

VADODARA JN (BRC) - 17:56

KOTA JN (KOTA) - 02:55(day 2)

335

8hour 59minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

1076

175

539

2

335

0

SL,3A,2A,1A

SAMPARK KRANTHI - 12217

VADODARA JN (BRC) - 17:56

KOTA JN (KOTA) - 02:55(day 2)

335

8hour 59minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

966

85

559

2

175

0

2S,SL

FZR JANATA EXP - 19023

VADODARA JN (BRC) - 16:06

KOTA JN (KOTA) - 01:25(day 2)

175

9hour 19minute

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

415

1135

720

3

305

0

SL,3A,2A

DEHRADUN EXP - 19019

VADODARA JN (BRC) - 06:55

KOTA JN (KOTA) - 18:55

305

12hour

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

435

1335

900

3

95

0

UR

BRC-KOTA PARCEL-CUM-PASS - 59831

VADODARA JN (BRC) - 07:15

KOTA JN (KOTA) - 22:15

95

15hour

Operates:

VISHVAMITRI

KOTA JN

1240

1360

8760

3

-1

0

UR

BHARAT DARSHAN SPL - 00473

VISHVAMITRI (VS) - 20:40

KOTA JN (KOTA) - 22:40(day 7)

 

6day 2hour

Operates:

VADODARA JN

KOTA JN

1313

370

NAGDA JN

497

3

400

1

SL,3A,2A,1A,SL,3A,2A

GNC INDORE EXP - 19309

VADODARA JN (BRC) - 21:53

NAGDA JN (NAD) - 02:55(day 2)

205

INBD JAT S F EXP - 22941

NAGDA JN (NAD) - 03:30(day 2)

KOTA JN (KOTA) - 06:10(day 2)

195

8hour 17minute

Operates: